Knihy - Bratrstvo

 

 

Milenec z temnot

 

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku s odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z upírů je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě polorodou sestru, musí za ni Wrath vzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nezdálo ani v nejdivočejších snech....

 Vydáno v USA: září 2005

 Vydáno v ČR: duben 2010

 Ukázka z knihy:

 Darius se rozhlédl po nočním klubu a lhostejně zaznamenal hemžení polonahých těl na tanečním parketu. Ten večer bylo u Řvouna nabito: dívkám v kožených oděvech obstarávali společnost mladíci, kteří se kteří se tváří a vypadají jako zdatní absolventi kurzu násilné kriminální činnosti pro pokročilé.

Darius a jeho společník skvěle splynuli s davem. S tím rozdílem, že oni dva jsou skuteční zabijáci.

"Opravdu to chceš udělat?" znovu se ujistil Tohrment.

Darius se ujistil přes nízký stolek na přítele, který si ho pátravě měřil. "Ano, chci."

Tohrment pozvedl sklenici s posledním lokem skotské. Jeho ponurný úsměv nepatrně odhalil hroty špičáků. 

"Jsi cvok." 

"Jako bys mě neznal."

Tohrment pohnul sklenicí v ohleduplném gestu. Zahráváš si s ohněm, ta holka nic netuší. Nemá ani zdání co ji čeká, a ty ještě ke všemu svěříš její proměnu do rukou někomu, jako je Wrath. To je šílenství."

"On přece není ztělesněním zla. I když tak možná vypadá." Darius dopil zteplalé pivo. "Zaslouží si respekt."

"Samozřejmě si ho hluboce vážím, ale i přesto... obávám se, že to není nejlepší nápad."

"Já Wratha potřebuju."

"Víš to jistě?"

Kolem jejich stolu proplula žena v kratičké sukni, černých botách do půlky stehen a polokorzetu tvořeném řetězy.

Na obličeji měla silnou vrstvu make-upu. Oči jí vyzývavě jiskřili a při chůzi se pohupovala v bocích tak, jako by ji poháněl implantovaný motor.

Darius ji ignoroval. Dneska nemá na sex ani pomyšlení.

"Je to moje dcera, Tohre."

"Je dvojí krve, Darie. A ty dobře víš, co si Wrath myslí o lidech." Tohrment potřásl hlavou.

"Moje prababička byla taky míšenka  a určitě ti neuniklo, že o tom před ním nikdy nemluvím."

Darius zvedl ruku, aby zachytil pohled servírky a ukázal na pivní lahev a téměř prázdnou sklenici svého přítele. 

"Nedopustím, aby mi zemřel další potomek, pokud existuje způsob, jak ho zachránit. Konec konců nemám jedinnou záruku, že k proměně

vůbec dojde. Možná ji čeká bezstarostný a spokojený život, a o mě se nikdy nic nedoví. Nebyl by to první případ."

Tajně doufal, že jeho dceru osud ušetří. Protože pokud absolvuje proměnu a přežije ji, bude pronásledovaná jako on a všichni

příslušníci jejich rasy.

"Darie, pokud ti Wrath vyhoví, tak jen proto, že je ti něčím zavázaný, ne proto, že by sám chtěl."

"Jeho pohnutky pro mě nejsou podstatné"

"A co to bude znamenat pro ni? On je zhruba stejně tak ohleduplný jako odjištěný granát, nehledě na to, že reakce na první dávku krve jsou

nepříjemné tak jako tak, i kdyby na to tvoje dcera byla připravená, což není."

"Promluvím sní"

"A jak si to představuješ? To za ní jako jednoduše přijdeš a prohlásíš "Ahoj, vím že jsi mě nikdy neviděla, ale já jsem tvůj táta. Jo a ještě

něco..... Vyhrála si první cenu v evoluční loterii: jsi totiž upírka. Můžu tě pozvat na výlet po stopách hrabětě Draculy?"

 

Milenec z věčnosti

 

Autorka se vrací do stínů Caldwellu aby vyprávěla čtenářům další dobrodružství členů bratrstva. Tentokrát se středem děje stává Rhage, nejlepší bojovník mezi upíry a nejnenasytnější milenec. Rhage byl proklet a v duši mu zuří démon, který jej činí nebezpečným pro všechny v jeho okolí. O to větší starost chová o smrtelnou dívku Mary, vrženou do světa upírů a svěřenou v jeho péči, o níž ví, že je k němu přitahována stejně intenzivně, jako on k ní. 
 

 Vydáno v USA: březen 2006

 Vydáno v ČR: červen 2010

 Ukázka z knihy:

Pousmála se. „Nejsi ty tak trochu manipulátor?“

„Obratný stratég zní mnohem lichotivěji.“

 

 

Probuzený milenec

 

Zsadist je jedním z šesti upírských bojovníků Bratrstva černé dýky bránícího svou rasu před neúprosnými nepřáteli. Nosí ve své duši temnou minulost plnou utrpení a pokoření, která v něm vyvolává neuhasitelnou zuřivost. Je znám svými strašnými činy a jeho divokosti se obávají jak lidé, tak upíři. Hněv je jeho jediným druhem a hrůza vášní - dokud neosvobodí krásnou dívku z nepřátelských rukou. Bellu okamžitě uchvátí Zsadistova nespoutaná síla. Oba v sobě nalézají zalíbení, ale bojovníkova touha po pomstě dívčiným mučitelům jej přivádí k šílenství. Proto musí Bella pomoci jeho utrápené duši a najít cestu ke společné budoucnosti. 
 

 Vydáno v USA: září 2006

 Vydáno v ČR: říjen 2010

 Ukázka z knihy:

„Byl jsem mrtvý, dokud jsi mě nenašla, i když jsem dýchal. Byl jsem slepý, ačkoliv mi zrak sloužil. A ty jsi pak přišla… a já se probudil.“

 

Nalezený milenec

 

Butch O'Neal má povahu bojovníka. Bývalý policista oddělení vražd je jediným člověkem, jemuž byl umožněn přístup do nejužšího kruhu Bratrstva černé dýky.

A touží se ponořit ještě hlouběji do světa upírů a zúčastnit se jejich války. Nemá co ztratit, jeho srdce patří upírce, aristokratické krásce, která je ale beznadějně nedostižná. Když ji nemůže mít, může alespoň bojovat po boku Bratrstva.
Při záchraně jedné upírky se však Butch stane obětí nejtemnějších nepřátelských sil a na prahu smrti je ponechán svému osudu. Bratrsvo ho však šťastnou náhodou nalezne a jediný způsob, jak jej přivést zpátky k životu se zdá být Marissina láska, ale není jisté, zda ho dokáže zachránit.

 

 Vydáno v USA:březen 2007

 Přeběžné datum vydání v ČR: 13. dubna 2011

 Ukázka z knihy:

„Co kdybych ti řekla, co mi proletělo hlavou?“

Butch O´Neal položil skotskou a prohlížel si blondýnu, která na něj promluvila. Ve V.I.P části ZeroSum byla něčím zvláštním. Na sobě měla pruhy bílé kůže – vypadala jako něco mezi Barbie a děvkou. Bylo těžké poznat, jestli patřila k profesionálkám z klubu nebo ne. Reverend sice obchodoval jen s tím nejlepším zbožím, ale třeba to byla modelka pro Maxim nebo FHM.

Položila ruce na mramorový stůl a naklonila se k němu. Její kozy byly perfektní. Nejlepší co se v takovém zapadákově daj koupit. A její úsměv byl zářivý. Za peníze nebo ne, tohle byla ženská ze spoustu vitaminu D a vypadala spokojeně.

„Tak co taťko?“ řekla přes hluk techno hudby. „Chceš mi splnit můj sen?“

Vrhl na ni křečovitý úsměv. Zatraceně, určitě někoho dneska udělá velmi šťastného. Ale on to nebude.

„Promiň, budeš muset zkusit svůj talent na někoho jiného.“ 

Její naprostý nedostatek emocí zpečetil její postavení v zaměstnání. S profesionálním úsměvem uvolnila místo a šla zkoušet své štěstí k jinému stolu.

Butch naklonil hlavu dozadu a loknul si skotské. Jeho dalším pohybem bylo mávnutí na servírku. Nepřišla, jen kývla a šla mu připravit další.

Byly téměř tři ráno. Takže zbytek party dorazí do půl hodiny. Vishous a Rhage byli na lovu bezduchých, těch parchantů, kteří vyvražďují jejich druh, ale ti dva přijdou nejspíš zklamaní. Tajná válka mezi jejich druhem a Vyhlazovací společností se jako by zastavila. A už dva měsíce je ticho po pěšině. Což je dobrá zpráva pro civilní obyvatelstvo. Ale důvod k obavám pro Bratrstvo černé dýky.

 

Nespoutaný milenec

 

Vishous je úskočný bojovník se zatvrzelým srdcem toužící jen po střetu s nepřáteli upírů, obdařený destruktivními sklony a též děsivou schopností vidět do budoucnosti. Když je ale v boji vážně poraněn, zamiluje se v nemocnici nečekaně a beznadějně do své lidské lékařky, doktorky Jane Whitcombové. Ta opětuje jeho city a léčí nejen jeho tělo, ale i bolesti jeho duše. Vishous však proti své vůli dostává nové poslání, čeká jej osud, v němž pro Jane patrně nebude místo.
 

 Vydáno v USA: září 2007

 Předběžné datum vydání v ČR: květen 2011

 Ukázka z knihy:

„Řeknu ti, až budu chtít, aby jsi žadonila.“

 

 

Vyvolený milenec

 

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo ale i srdce, odkrývá Phuryho obavy skryté pod jeho vznešenou zodpovědností. Mezitím se však divokost útoků nepřátel rodu stupňuje, smutek se šíří sídlem Bratrstva, a Phury se musí rozhodnout mezi láskou a povinností.
 

 Vydáno v USA: červen 2008

 Předběžné datum vydání v ČR: červen 2011

 Ukázka z knihy:

 Po chvíli se Wrath obrátil k Johnovi: „Tohle je Lassiter - padlý anděl. Když byl na Zemi posledně, vypukla ve Střední Evropě epidemie–“

„Fajn, ale to nebyla úplně moje vina–“

„–která vyhubila dvě třetiny lidské populace.“

„Rád bych ti připomněl, že nemáš rád lidi.“

„Hrozně páchnou, když zhebnou.“

„To vy všichni smrtelníci.“

 

 Průvodce sérií (obsahuje novelu Father Mine)

 

Připravte se na proniknutí do temného a vášnivého světa Bratrstva černé dýky a na bližší seznámení s každým Bratrem.

 

Najdete zde exkluzivní informace o Bratrstvu, jejich dokumentace, statistiky a speciální dárky. Přečtete si rozhovory s vašimi oblíbenými postavami a kniha zahrnuje i jednu srdcervoucí povídku s Tohrem s Wellsie, která se odehrává tři týdny před jejím zabitím bezduchým. Setkáte se tu z vystřiženými scénami a zodpovězenými otázkami čtenářů samotnou J.R. Ward. Dozvíte se, jaké to je pro J.R. Ward psát každý díl a přečtete si rozhovor s Ward, kterou v něm zpovídají Bratři. Poprvé si v něm můžete přečíst krátkou povídku o Zsadistovi a Belle a jejich narozené dceři Nalle a o jejich vzájemné lásce.

 Vydáno v USA: říjen 2008

 Ukázka z knihy:

 8. květen 2006

 Anonymní pletaři (diskuzní fórum)

 

RHAGE:

(v jeho ložnici postuje zprávu v topicu V)

Ahoj, jmenuju se V.

(*ahoj V*)

Je to už 125 let co štrikuju.

(*zalapání po dechu*)

Začalo to ovlivňovat moje osobní vztahy, moji Bratři si myslí, že jsem jak malá holka a začalo to mít vliv i na mé zdraví: Mám mozoly na ukazováčku, taky kousky nití ve všech kapsách a jsem cítit vlnou. Ani se nemůžu soustředit na svou práci: Stále vidím bezduché v irských svetrech a tlustých pletených ponožkách.

(*cítíme s tebou*)

Hledám lidi jako já, co se snaží přestat štrikovat.

Můžete mi pomoct?

(*jsme v tom s tebou*)

Děkuju vám. (*vytáhne ručně pletený růžový kapesník*)

(*vysmrká se*)

 

(„vítáme tě mezi námi, V“)

 

VISHOUS: (v Doupěti): To snad kurva ne…tohle jsi teď nezveřejnil, že ne? Ty se prostě po mně musíš vozit, co? Mám pro tebe čtyři slova, můj bratře.

 

RHAGE: Čtyři slova? Fajn… nech mě hádat…Rhagi, jsi tak sexy.

Hmm…

Rhagi, jsi tak chytrý. Ne, počkej. Rhagi, máš vždycky pravdu. To je ono, že jo? No, tak. Už mi to můžeš říct.

 

VISHOUS: První slovo začíná na "P". Použij mozek a přijdeš na ty ostatní. Parchante.

 

RHAGE: Na "P"? Hmmm….. Prosím, chci víc vlny???

 

VISHOUS: Pomsta je zatraceně sladká!

 

RHAGE: Jeeeeejda.

Jsem tááááááák vyděšenej.

Neuštrikoval bys mi přikrývku pod kterou bych se schoval?

 

Pomstěný milenec

 

Caldwell je už dlouho bitevním polem pro upíry a jejich úhlavní nepřátele - Vyhlazovací společnost. Je to také místo, kde si Rehvenge slušně vydělává jako drogový král a vlastní věhlasně známý klub pro boháče ZeroSum. Jeho drsná reputace je přesným důvodem, proč je požádán, aby zavraždil Wratha - Slepého krále a vůdce Bratrstva černé dýky. Rehvenge si vždy držel od Bratrstva odstup i přesto, že jeho sestra je vdaná za jednoho člena – Zsadista. A protože je sympath, odhalení tohoto tajemství může mít nedozírné následky. Jeho jediným světlem a nadějí je sympatická upírka Ehlena, která je nedotčená vší tou korupcí okolo. A také jediná osoba, která stojí mezi ním a věčnou záhubou.

 

 Vydáno v USA: duben 2009

 Předběžné datum vydání v ČR: srpen 2011

 Ukázka z knihy:

„Víš,“ řekl, „tohle je přesně důvod, proč tě tolik miluju.“

Její hlas byl neuvěřitelně jemný. „Co tím myslíš?“

„Nežádáš mě, abych šel dovnitř, protože je venku chladno. Jenom se snažíš to udělat co nejpřijatelnější tam, kde stojím.“

 

Milenec jen můj

 

V temných zákoutích Caldwellu se odehrává válka jako žádná jiná. Rozprostírá se v něm krvavé bitevní pole, kde proti sobě stojí Bratrstvo černé dýky a jejich úhlavní nepřátelé.

 

John Matthew během svého života urazil dlouhou cestu a i přesto, že byl vychován lidma, jeho upíří podstata se vydrala na povrch. Poté co si ho Bratrstvo vzalo k sobě, nikdo netušil jaká je jeho minulost nebo pravá identita. Je to tak, mrtvý Bratr Darius se vrátil zpátky v jiném těle i s jiným osudem, který má naplnit. A kvůli osobní mstě ho válka vžene přímo do jejího srdce a on se bude muset postavit největšímu zlu.

 

Xhex je sympath a taky nájemnou vražedkyní, která už kradnou dobu odolává poutu, které je mezi ní a Johnem. To, že už jeden její milenec kvůli ní propadl šílenství ji zabraňuje se s Johnem více sblížit. Osud je ale krutými cestami svede opět dohromady. A oba zjistí, že lásce, stejně jako osudu, se nevyhnou.

 

 Vydáno v USA: duben 2010

 Předběžné datum vydání v ČR: říjen 2011

 Ukázky z knihy:

Některé věci se mají stát. Jenom je někdy zapotřebí pár pokusů.

 ***

„Nejsem nějaký neživý předmět, se kterým Ona může dle libosti manipulovat k potěšení jejích rozmarů a fantazie.“

„Payne, buď rozumná.“

„To právě jsem.“

„Umíráš.“

„Tak ať se na to moje matka dívá!“

 ***

Nikdy nevíte, kdy někoho spatříte naposled. Nevíte, že je to vaše poslední hádka, váš poslední sex a stejně tak nevíte kdy naposled se podíváte jejich očí a děkujete Bohu, že jsou s vámi.

A když už nejsou?

Dnem i nocí nemyslíte na nic jiného.

 

Milenka pout zbavená

 

Payne, dvojče Vishouse, je utkána ze stejně temné látky válečníků jako její bratr. Pro bojovnici od přírody a černou ovci, co se týká běžného chování Vyvolených, není místo ani na Druhé Straně ani v přední válečné linii.

Když trpí ochromujícím zraněním, lidský chirurg, doktor Manuel Manello je povolán, aby ji pomohl jak jen on může a brzy je vtažen do jejího tajemného a nebezpečného světa. Ačkoli nikdy předtím nevěřil v bytosti, které vycházejí v noci, jako upíry, je více než ochotný nechat se svést touhle mocnou ženou, která si získá jeho tělo i duši.

Když ti dva najdou více než jen erotické propojení, životy člověka a upírky se srazí…a Payne dostihne staletí starý hřích, který vystaví ji i její lásku v smrtící ohrožení.

 

 Vydáno v USA: březen 2011

 Předběžné datum vydání v ČR: listopad 2011

 Ukázky z knihy:

„Vždycky jsem za tebou přišel, Jane. Každičkou noc v tomhle týdnu. Nechtěl jsem, abys zůstala sama. A taky jsem nemohl bez tebe spát.“

***

Uvědomil si, že láska je jako ty dýky, které pro Bratry vyráběl. Když je poprvé dostanete do ruku, jsou zářivé a nové – lesknou se v záři světla. Když je držíte v ruce, jste plni optimismu a nemůžete se dočkat, až si je vyzkoušíte. Až na to, že těch první pár nocí venku není příliš zdařilých a chvíli to trvá než si na ně zvyknete. Časem ztratí svůj lesk a ozdobí je pár škrábanců. Co ale dostanete na oplátku vám zachrání život. Když se s nimi jednou zkoordinujete, stanou se součástí vaší paže. Chrání jednak vás, ale i vaše Bratry. A ta síla se kterou každou noc čelíte nebezpečí a kterou nutně potřebujete s vámi už napořád zůstane.

* * *

„Udělal bych pro tebe cokoliv. Úplně cokoliv.“

 ***

„Ji ztratit nehodlám. Za to s tebou jsem ochotný to skončit přímo tady.“

***

„Člověče, Rhage si zahrává s ohněm,“ řekl Butch když si vyměřoval šťouch.

„Dávám Fritzovi, tak třicet sekund než - á tady ho máme.“

„Budu předstírat, že tu nejsem.“

V si loknul svoji Goose. „Jsem s tebou za jedno.“

Zatímco se věnovali kulečníku, Fritz se přiřítil jako raketa hledající cíl.

„Být tebou, tak si dám bacha, Hollywoode,“ zamumlal V, když se Rhage objevil s plným kornoutem popcornu.

„Náhodou je to pro něj zdravý. Potřebuje se proběhnout---Fritzi! Jak se vede, kámo?“

 

 

Znovuzrozený milenec

 

Tohrment kdysi býval slavný bojovník a neohrožený vůdce elity upířích bojovníků zvané Bratrstvo černé dýky.
Pak se stala tragická událost, která jej zlomila. Po smrti jeho shellan se z něj stal jen pouhý stín Tohra, kterého bratři znali.
Beznadějně zoufalého, vyhublého a zdeptaného jej našel padlý anděl a rozhodl se, že ho přivede zpět k bratrům. Padlí andělé ovšem sledují pouze své vlastní cíle..
Bratrstvo pomůže Tohrovi z nejhoršího a on se velice pomalu vrací zpět na osudem předurčenou cestu hrdého upířího bojovníka. Vrhá se do boje a spolu s bratry pokračuje ve válce s Bezduchými. Ale stane se další nečekaná věc. Začnou se mu zdát sny a jsou to pravé noční můry. V hrůzných snových scenériích vidí Tohr svou zemřelou družku, jež trpí v zajetí v podivném studeném vězení jakési země - nezemě.
Nejprve mu sny dávají naději, že by milovanou shellan mohl získat zpět a žádá o pomoc padlého anděla. Odpověď na naději i prosbu je o to víc zdrcující.
Tohrment se má naučit milovat jinou a jen tak osvobodí svou družku a vrátí své i její duši mír. Tohr ví, že není schopen milovat jinou ženu. Znamená to, že jak on, tak jeho shellan jsou odsouzeni k věčnému utrpení.
Pak se ale nečekaně objeví žena s temnou minulostí a Tohr si neví se svými city rady.
Vypadá to, že nic nebude jako dřív...

Vydáno v USA: březen 2012

Vydáno v ČR: srpen 2012


 

Lover At Last (Qhuinn & Blay)

Qhuinn byl vždy zvyklý postarat se sám o sebe. Odvržený svou rodinou a aristokracií našel své místo mezi nejobávanějšími bojovníky proti Vyhlazovací společnosti. Ale v životě mu něco chybí. Dokonce i perspektiva mít vlastní rodinu, která se zdá být na dosah, ho nenaplňuje, protože jeho srdce patří jinému.

 

Blay se po letech neopětované lásky přenesl přes své city ke Qhuinnovi. A je načase: Qhuinn si našel perfektní ženu mezi Vyvolenými a čekají spolu dítě - tak jak si to Qhuinn vždy přál. Je bolestivé vidět je dohromady a vytváření svého neuskutečnitelného snu mezi realitou dokáže zlomit srdce. To už pochopil.

 

Osud, zdá se, zavane tyto bojovníky opačnými směry….ale když zesílí boj o trůn a noví hráči na scéně, kteří představují smrtelné nebezpečí pro Bratrstvo, zaútočí, Qhuinn si konečně uvědomí, co znamení odvaha. A srdce, která odjakživa patřila k sobě se spojí v jedno.

 

Vydání v USA: březen 2013

Vydání v ČR: ?

 

 

 

 

 

Diskuzní téma: Knihy - Bratrstvo

Knihy

Datum: 09.06.2020 | Vložil: Dominika

Prosím nemá niekto knižky 13-17 v pdf?
Prosím poslať na mail bebenka5@gmail.com ☺️

Prosba 12-17

Datum: 28.03.2020 | Vložil: D.C

Zdravím, nemá někdo díly 12-17? Popřípadě mohl by mi je někdo prosím poslat na e-mail D.cabalkovaa@seznam.cz

Prosba

Datum: 26.03.2020 | Vložil: Natalia

Veľmi by som bola vďačná ak by ste mi poslali dieli 14 15 16 a 17 v pdf. Pripadne by sme sa mohli dohodnúť na cene. Na e-mail nataliaollencinova@gmail.com. Vopred Ďakujem.

Prosba

Datum: 22.03.2020 | Vložil: Amélie

Prosím o zaslání titulu od 13-16 v pdf na email grafi87@seznam.cz děkuji

BČD

Datum: 16.02.2020 | Vložil: Ilona

Prosim o zaslani dilů 13,14,16,17 na email:
Ilona.bienova@seznam.cz
Dekuji predem

Prosba

Datum: 29.01.2020 | Vložil: Gabriela

Ahoj, nemá někdo prosím díly 16 a 17? Pokud ano prosím na email
gabulla.o@seznam.cz
Moc děkuji

15+16+17 v pdf

Datum: 28.01.2020 | Vložil: Dominika

ahoj,

pokud někdo má a mohl by mi poslat prosíím :)

dominikabelhaj@seznam.cz

Díky

Bratrstvo černé dýky 16 dil

Datum: 31.12.2019 | Vložil: Alena

Prosím má někdo 16 díl? Alenkatr@seznam.cz moc prosim

zloděj

Datum: 08.12.2019 | Vložil: Marcela

Ahoj, sháním 16. a 17.díl Bratrstva, díky. Ostatní mám k dispozici kdyby někdo chtěl.
Prosím na email macek.odstrcil@gmail.com

Prosba!

Datum: 04.12.2019 | Vložil: Tereza

Zdravim vas!
Shanim dily 12 a 16.. nemate prosim prosim nekdo na poslani?
Email: Tereza.fait@gmail.com
Diky moc

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek

Anketa

Která z knih se vám líbí nejvíc???

Milenec z temnot (292)
32%

Milenec z věčnosti (82)
9%

Probuzený milenec (224)
24%

Nalezený milenec (177)
19%

Nespoutaný milenec (36)
4%

Vyvolený milenec (11)
1%

Father Mine (22)
2%

Průvodce sérií (13)
1%

Lover Avenged (19)
2%

Lover Mine (17)
2%

Lover Unleashed (28)
3%

Celkový počet hlasů: 921